Schody drewniane Warszawa

Jeśli chcesz dodać bezpieczeństwo i ochronę do swojego domu, schody drewniane mogą być najlepszym wyborem. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takich schodów. Następnie zdecyduj, jaki rodzaj stylu najlepiej pasuje do Twojego domu. Pamiętaj, aby rozejrzeć się, aby znaleźć najlepszą cenę! Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru dobrych drewnianych schodów dla Twojego domu.

Schody tradycyjne

Jeśli szukasz klasycznego projektu dla swojego domu, tradycyjne schody drewniane są doskonałym wyborem. Mają one rustykalny wygląd i mogą uzupełniać nowoczesne minimalistyczne projekty. Jeśli chciałbyś mieć bardziej nowoczesny projekt, możesz wybrać ciemniejszy kolor dla swoich schodów. Istnieją niezliczone opcje projektowe, jeśli chodzi o schody drewniane. Wyglądają one również świetnie w domu o tematyce żeglarskiej lub plażowej. Schody te mogą być obramowane okrągłym wejściem, a podwyższony sufit tworzy ciekawy wizualnie efekt.

Schody drewniane są piękne, ciepłe i mają zdecydowanie klasyczny wygląd. Są to schody, które stanowią uświęcony tradycją architektoniczną punkt centralny, a także są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Oferują klasyczny wygląd, który może dobrze komponować się z każdym typem domu, od nowoczesnych i ekologicznych domów po tradycyjne, eleganckie domy. Ponieważ drewniane elementy są wykonywane na zamówienie, są łatwiejsze do utrzymania i dodania dekoracyjnych detali niż większość innych materiałów.

Schody nowoczesne

Aby uzyskać nowoczesne podejście do schodów, rozważ użycie stali i prawdziwego drewna. Czarny metal uzupełnia naturalne drewno. Stalowe ramy i poręcze pasują do wyglądu drewna i pasują do stopni. Stopnie wykonane są z kawałków drewna wkomponowanych w stalowe elementy boczne, które mają wycięte nacięcia do mocowania w pionach. Nowoczesne schody drewniane, na przykład, mogą nie mieć poręczy.

Schody o konstrukcji stalowej mogą być wykonane z ukrytymi ramami stalowymi, które umożliwiają unoszenie się środkowej szyny. Dzięki temu schody drewniane zachowują nowoczesny i otwarty charakter przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Schody stalowe budowane na zamówienie wymagają starannego planowania. 

Jak zachować piękno schodów drewnianych na długie lata

Aby zachować piękno swoich drewnianych schodów, musisz je zabezpieczyć. Drewniane elementy na szczęście nie rdzewieją, ale są narażone na inne czynniki. Drewno jest delikatnym materiałem, dlatego musisz zabezpieczyć jego powierzchnię lakierem lub woskiem. Elementy stalowe konstrukcji schodów wymagają za to zabezpieczenia przed rdzą.